سخن روز /
برگزاری جلسه هماهنگی و سیاست گذاری توزیع کود شیمیایی در شرکتهای تعاونی
1398/10/22

به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان خراسان شمالی، جلسه هماهنگی و سیاست گذاری توزیع کود شیمیایی در شرکتهای تعاونی با هدف بررسی اقدامات صورت گرفته و مشکلات کارگزاران در محل مدیریت تعاون روستایی استان برگزار گردید.

 در ابتدای این جلسه آقای مهندس رمضانی مدیر تعاون روستایی استان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی، به نقش و جایگاه تعاونیها در تأمین و توزیع نهاده های کشاورزی پرداختند و عنوان نمودند تأمین و توزیع کودهای شیمیایی یکی از وظایف مهم و خطیر مجموعه تعاونیهاست، لذا می بایست در ارائه هر چه بهتر این مهم به کشاورزان و روستائیان منطقه تلاش مضاعفی داشته و نسبت به فعالسازی تعاونیهای دارای انبار و موقعیت مناسب در استان اقدام لازم صورت گردد. ایشان در ادامه افزودند، سازمان نیز در این خصوص همه جانبه در بعد حمایت، هدایت و نظارت در کنار تشکل ها می باشند.

در ادامه آقای کاظمیان مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان اعلام نمودند با توجه به پراکنش تعاونیها در سطح استان و فعالیت آنان در زمینه تأمین و توزیع نهاده های کشاورزی و براساس ابلاغ و تعیین سهمیه توزیع کود شیمیایی از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تأکید بر اجرای دقیق و به موقع برنامه توزیع نهاده ها و همچنین توزیع بذور اصلاح شده توسط شبکه تعاونیهای روستایی و کشاورزی و تولید تحت پوشش نمودند.

 ایشان ادامه دادند که شرکتهای تولید کننده بذور اصلاح شده آمادگی همکاری با تشکلهایی تحت پوشش تعاون روستایی جهت توزیع بذور اصلاح شده را دارند و این تعامل و همکاری می بایست بین شرکتها صورت گیرد تا روستائیان و کشاورزان در زمان مناسب با هزینه کمتر به مایحتاج خود جهت تولید محصول سالم دست یابند.

در ادامه این جلسه مدیر شرکت خدمات حمایتی، ضمن تشکر از همکاری شبکه تعاون روستایی استان در زمینه تامین و توزیع کود برای کشاورزان افزود: تشکلهای تعاونی می بایست توانایی مالی را همراه با توانایی مدیریتی داشته باشند تا بتوانند سرمایه اجتماعی را با مدیریت درست ارائه دهند.

در ادامه این نشست اعضا حاضر به بیان مشکلات و درخواست های خود در رابطه با نحوه تامین، نوع کود و مقدار سهمیه مورد نیاز شبکه تعاون روستایی استان پرداختند و مقرر گردید تشکلهای درخواست کننده کد کارگزاری جدید، درخواست خود را پس از تایید اداره تعاون روستایی و جهاد کشاورزی شهرستان به شرکت خدمات حمایتی ارائه نمایند.

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:5 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal