سخن روز /
جلسه شورای استانی امور شرکت های سهامی زراعی و تعاونی های تولید روستایی (شورای ماده 17) خراسان شمالی برگزار گردید
1399/08/27

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی خراسان شمالی جلسه شورای استانی امور شرکتهای سهامی زراعی و تعاونیهای تولید روستایی (شورای هماهنگی ماده 17) با حضور مهندس طباطبایی، مدیرعامل شرکت سهامی فعالیت های کشاورزی و غیرکشاورزی ایران، دکتر عبداله یوسفی ریاست سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، مهندس رمضانی مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی و سایر اعضا برگزار گردید .

این جلسه با محوریت بررسی وضعیت شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی و بررسی نحوه مشارکت سرمایه گذاران در این شرکت برگزار گردید.

در ابتدای این نشست مهندس رمضانی مدیر تعاون روستایی استان، خلاصه ای از وضعیت شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی را ارائه نمودند. ایشان با اشاره با وجود پتانسیل های ارزشمند در این شرکت شامل اراضی زراعی، وجود دام سبک و سنگین از نژاد مرغوب و .. از استقبال تعاون روستایی برای ورود بخش خصوصی و سرمایه گذار برای مشارکت در طرح های کشاورزی و اقتصادی در حوزه عمل شرکت خبر دادند.

مهندس طباطبایی، مدیرعامل شرکت سهامی فعالیت های کشاورزی و غیرکشاورزی ایران در این جلسه خلاصه ای از سابقه فعالیت شرکت های سهامی زراعی را تشریح نمودند. طباطبایی گفت اساسنامه شرکت های سهامی زراعی دارای اساسنامه ای مدون و جامع بوده که مصوب هیئت وزیران می باشد. طباطبایی گفت در حال حاضر تعداد 25 شرکت سهامی زراعی در کشور در حال فعالیت می باشند. ایشان مشارکت بخش خصوصی در پروژه های شرکت های سهامی زراعی را موجب رسیدن سریعتر به اهداف اقتصادی و منفعت اعضا دانسته و ابراز امیدواری نمودند با جذب سرمایه گذار توامند در این شرکت شاهد رونق فعالیت های کشاورزی در این مجموعه باشیم.

در این نشست دکتر یوسفی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، بر انجام مطالعات مشاوره ای و تدوین برنامه مدون و استفاده از ظرفیتها و منابع تولیدی این شرکت مطابق با مطالعات انجام شده را در ارائه طرح های سرمایه گذاری در این مجموعه بسیار مهم ارزیابی نموند. یوسفی ادامه داد: متقاضیان سرمایه گذاری در این مجموعه باید مطالعه دقیقی از شرایط اقتصادی و اجتماعی منطقه انجام داده تا بتوانند در اجرای پروژه ها موفق عمل کرده و موجبات رشد اقتصادی را در جهت افزایش بهره وری و افزایش تولید ایجاد نمایند.

در ادامه این جلسه تعدادی از طرح های متقاضیان سرمایه گذاری در این شرکت مورد بررسی قرار گرفت.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal